Przejdź do głównej treści
Przejdź do mapy strony
zozleczyca@zozleczyca.pl
tel. 24 388 26 01
Łęczyca, ul. Zachodnia 6

Aktualności

12 maja - Dzień Pielęgniarki i Pielęgniarza

Nasze Pielęgniarki i Położne Oddziałowe 

Dzień Położnej - 8 maja

 

 


Pożegnanie Kierownika Sekcji Technicznej

                  Pożegnanie Kierownika Sekcji Technicznej

 

 W dniu 30 kwietnia 2024r. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę, wieloletniego pracownika - Kierownika Sekcji Technicznej Pana Jana Gruszczelaka, który był związany zawodowo z łęczyckim szpitalem od 31 lat. W uroczystości wziął udział Dyrektor szpitala, a także współpracownicy.

 Pan J. Gruszczelak wyraził wdzięczność za wspólną pracę w szpitalu, za gesty sympatii, uśmiech, radość oraz wsparcie przy wykonywaniu obowiązków, a także podkreślił, że zabierze ze sobą wszystkie miłe chwile spędzone w pracy w łęczyckim szpitalu.

 Dyrektor Łukasz Michalak w uroczystym przemówieniu złożył Panu Janowi  podziękowania za wszystkie lata pracy, za cierpliwość, wytrwałość, pracowitość i profesjonalizm, a także życzył zrealizowania dalszych planów, pomyślności w każdej dziedzinie życia, optymizmu i pogody ducha. Dyrektor oraz współpracownicy złożyli Panu Kierownikowi życzenia i wręczyli upominki. Uczestnicy udali się na poczęstunek, podczas którego wspominano działalność doświadczonego pracownika i rozmawiano o jego pomysłach na przyszłość.

  Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Klimatyzatory dla szpitala

Animex Foods po raz kolejny wspiera łęczycki szpital

Odział Animex Foods w Daszynie zaangażował się w zakup i instalację klimatyzatorów w kluczowych pomieszczeniach ZOZ w Łęczycy. Dzięki temu działaniu, pacjenci mogą teraz korzystać z opieki medycznej w dogodnych warunkach.

 

Animex Foods wspierając lokalne społeczności nigdy nie zapomina o osobach, które najbardziej tego potrzebują. Firma realizując cele zrównoważonego rozwoju dzieli się produkowaną żywnością, wspiera edukację dzieci i młodzieży, troszczy się o środowisko naturalne, ale również angażuje się w inicjatywy mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców.

Zakład Animex K3 w Daszynie już po raz kolejny wsparł Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Dzięki pomocy finansowej firmy, dla szpitala zakupiono klimatyzatory, które zainstalowano w kluczowych pomieszczeniach szpitala. Cztery nowoczesne urządzania znalazły swoje miejsce w Pracowni Endoskopii, sali pooperacyjnej, sali intensywnego nadzoru kardiologicznego "R" Oddziału Wewnętrznego II oraz w serwerowni. Każde z tych pomieszczeń, gdzie udzielana jest pomoc medyczna, znajduje się od południowej strony budynku,
co powoduje znaczne ich nagrzewanie z uwagi na duże nasłonecznienie. Zakupiony sprzęt pozwoli
na obniżenie temperatury i uzyskanie odpowiednich warunków termicznych, co ma szczególne znaczenie w przypadku pacjentów cierpiących i znajdujących się w złym stanie zdrowia, ale także wpłynie na komfort pracy personelu szpitala.

„Bez wsparcia finansowego firmy Animex zakup klimatyzatorów dla naszego szpitala nie byłby możliwy. Dzięki tej nieocenionej pomocy nie tylko nasi pacjenci, ale także personel medyczny będą mieli odpowiednie warunki w nadchodzącym sezonie letnim. Cieszy nas fakt, że mamy sąsiada, który tak troszczy się o lokalną społeczność i wspiera nas po raz kolejny!"- powiedział Łukasz Michalak, dyrektor ZOZ w Łęczycy

Warto przypomnieć, że Animex Foods wspierał szpital w Łęczycy również w najtrudniejszych momentach, tj. w trakcie trwania pandemii, o czym można przeczytać tutaj: Animex Foods wspiera zakup sprzętu dla szpitala w Łęczycy - AnimexZakończenie inwestycji modernizacji źródła ciepła

  W dniu 4 kwietnia 2024 r. na terenie ZOZ w Łęczycy utworzona została kapsuła czasu, która jest symbolem zakończenia inwestycji dla naszego szpitala, związanej z modernizacją źródła ciepła. Projekt ten pozwala na ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej i cieplnej i obejmuje następujące filary: fotowoltaikę, kogenerację i kotły gazowe. Inwestycja obejmowała zastąpienie starej kotłowni elektrociepłownią, która stanowi źródło energii odnawialnej, przyjaznej środowisku,  a także instalację paneli słonecznych.  Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy uczestnicy spotkania złożyli podpisy na dokumencie potwierdzającym zakończenie inwestycji, a następnie dokument ten został umieszczony w kapsule czasu.

  Po zakończeniu pierwszej części uroczystości członkowie wydarzenia udali się do Kina Górnik, gdzie dyrektor firmy GRUPA EKOENERGA – Pan Dariusz Nastarowicz przedstawił zebranym plany przyszłych projektów w ZOZ Łęczyca, dotyczących zastosowania odnawialnych źródeł energii i modernizacji źródeł ciepła.

  Następnie Dyrektor ZOZ w Łęczycy – Łukasz Michalak zaprezentował zgromadzonym plany modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i  Zespołu Pracowni Diagnostyki Obrazowej, natomiast Starosta Łęczycki –Janusz Mielczarek przedstawił projekty inwestycji w obrębie Powiatu Łęczyckiego.


     

Zakup urządzenia sterylizującego dla szpitala

ZAKUP  URZĄDZENIA  STERYLIZUJĄCEGO  DLA  SZPITALA

Dzięki staraniom Starosty Łęczyckiego oraz ofiarności Gmin Powiatu Łęczyckiego i Miasta Łęczycy, rozpoczęliśmy procedurę zakupu sterylizatora parowego i myjni dezynfektora na potrzeby naszego Szpitala.

         Cieszy fakt, iż podjęta inicjatywa nie była pierwszym wsparciem dla naszego ZOZ-u (zakup karetki transportu sanitarnego – 2020r.) i liczę na dalszą współpracę z władzami samorządowymi.

Bardzo dziękuję wszystkim Wójtom oraz Przewodniczącym Rad Gmin, Zarządowi Powiatu Łęczyckiego oraz Burmistrzowi Miasta Łęczycy – Pawłowi Kuleszy. Miasto Łęczyca wspierało wielokrotnie modernizację i zakup sprzętu medycznego naszej placówki, który po dzień dzisiejszy służy pacjentom łęczyckiego szpitala.                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                      Łukasz Michalak

                                                                                                                                                              Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy


Pismo BurmistrzaInformacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko (PLIK PDF, 110KB)

Podziękowania

Podziękowania dla Miratrans za pomoc w sfinansowaniu zakupu kamery do laparoskopu.

Podziękowania dla Łódzkiego Banku Spółdzielczego za zakup tonometru dla Poradni Okulistycznej.

Łukasz Michalak
Logo Miratrans INTERMODAL

                    Logo Łódzki Bank Spółdzielczy